Znaczenie ślubnego błogosławieństwa rodziców | spokozespol | e-blogi.pl
_blog spokozespol
Znaczenie ślubnego błogosławieństwa rodziców 2012-03-17

Istnieje masa tradycji związanych ze ślubem i weselem. Zespół muzyczny na wesele, fajnie uśliczniona sala i dom pański, tańce... Tymczasem jedną z najbardziej osobliwych tradycji jest przede wszystkim błogosławieństwo rodzicieli.
Na pewno jest to pewien z tych najbardziej uczuciowych momentów pośród całej uroczystości weselnej. Wtenczas to jeszcze jakiś czas przed zdeklarowaniem sakramentalnego „tak” młodzi proszą swoich rodzicieli o błogosławieństwo na śmiałą drogę życia.


Jeszcze lepszy efekt powstaje, jak zespół muzyczny przygrywa w tym czasie pewną odpowiednią pieśń, która chwyta za serce wraz z tym prześlicznym znakiem błogosławieństwa.
Czemu błogosławieństwo rodziców jest tak ważne? Przede wszystkim ma ono znaczenie symboliczne. W tym oto prześlicznym momencie rodzice błogosławią swoim dzieciom życząc przy tym powodzenia.


Zespół na wesele towarzyszy w tamtym czasie tej ważnej sekundzie czyniąc ją jeszcze bardziej specjalną. Co w przypadku gdy zespół muzyczny nie będzie odgrywał w domu młodych przed ślubem? Wskazane jest wtenczas zatroszczyć się o jakiś pojedynczy instrument. Na pewno idealnym rozwiązaniem będą skrzypce. Jednak często się zdarza, że ludzie młodzi nie muszą się tym martwić, dlatego że niejeden zespół na wesele warszawa w własnej ofercie posiada możliwość gry przed ślubem w trakcie tych wszystkich celebry w domach młodej pary. Warto zwrócić na to uwagę i w razie czego „upomnieć” się o tego rodzaju usługę, tak by kapela na uroczystości weselne zatroszczyła się o nastrój bieżącej sekundy.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]